Тарифи на доставку газу у січні можуть зрости в середньому в 1,7 раза (проєкт постанови)
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, на своєму засіданні 9 грудня 2020 року схвалила чергові проекти постанов про встановлення нових тарифів для операторів газорозподільчих мереж (облгазів) з січня 2021 року.
Про це пише “ГазПравда“
Це вже друга «порція» нових тарифів на розподіл газу. 25 листопада НКРЕКП схвалила проекти постанов про встановлення нових тарифів для 22 операторів газорозподільчих мереж.
В цілому підвищити тарифи пропонується 43 газорозподільчим компаніям в усіх регіонах країни.
Зауважимо, що це ще не остаточне рішення. Після оприлюднення відповідних проєктів постанов на офіційному вебсайті НКРЕКП споживачі, представники громадських організацій, інших зацікавлених осіб протягом 10-ти днів матимуть змогу письмово надати до них свої зауваження і пропозиції.
Після збору й аналізу пропозиції відбудуться громадські обговорення, і лише після цього національний регулятор прийме остаточне рішення про затвердження нових тарифів облгазам.
Але згідно з проєктами постанов регулятора, в середньому вартість розподілу газу з 2021 року може зрости в 1,7 раза.
Вартість послуг облгазів суттєво різнитиметься залежно від регіону.
Найменше за доставку палива платитимуть жителі Києва – 0,40 грн, Харкова – 0,46 грн, Кременчука – 0,52 грн, Кривого Рогу – 0,66 грн і Черкас – 0,71 грн за 1 куб. м на місяць (з ПДВ).
А найбільше – жителі Вінницької області – 3,35 грн, Львова – 3,19 грн, Лубен – 3,14 грн, Тисмениці – 3,06 грн, Чернівців – 2,95 грн і Мелітополя – 2,83 грн за 1 куб. м на місяць (з ПДВ).
Варто зазначити, що дане рішення НКРЕКП стосується винятково плати за розподіл (доставку) природного газу. Ціна ж на сам газ формується на ринкових засадах. Тож споживачі можуть вільно обрати собі підходящий тариф у будь-якого постачальника.
Нагадаємо, що для розрахунку щомісячної плати за розподіл газу за основу береться обсяг споживання газу протягом року. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на розподіл. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно протягом року.
Джерело: https://np.pl.ua
0 Коментарів:
Дописати коментар